Vernieuwing veiligheidsstudie PHA (Proces Hazard Analysis)

Elke 5 jaar is het noodzakelijk om een PHA (zoals HAZOP) te vernieuwen. Veel bedrijven kiezen ervoor om de veiligheidsstudie helemaal opnieuw uit te voeren. Maar is dat wel zo efficiënt? Kan het niet simpeler en minder tijdrovend? Ja, dat kan! Door middel van hervalidatie van de bestaande PHA. Je moet hierbij wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Welke dat zijn dat leggen we je graag uit.

Lees hieronder verder
Download

Whitepaper: Vernieuwing veiligheidsstudie PHA (Proces Hazard Analysis)

  •  *
  •  *
    naam@bedrijf.nl
  •  *

Whitepaper: Vernieuwing veiligheidsstudie PHA (Proces Hazard Analysis)

Wanneer kies je voor hervalidatie van een PHA?

Het vernieuwen van een Proces Hazard Analysis (zoals HAZOP) is in een aantal gevallen noodzakelijk en moet serieus worden benaderd. Je kan ervoor kiezen een PHA opnieuw uit te voeren¹ of te hervalideren.

In deze whitepaper lees je:

  • Wanneer moet een vernieuwing van een PHA uitgevoerd worden?
  • Wanneer kun je kiezen voor hevalidatie?
  • Welke procedures doorloop je bij hervalidatie?
  • Wanneer voer je de PHA-studie wél opnieuw uit?
Geschreven door...
Arjan Kroon van Team Technical Safety

Met 17 jaar aan ervaring weet Arjan alles over wat er komt kijken bij Functionele Veiligheid voor de Procesindustrie. Hij kan je helpen bij het opstellen van gevaren en- risico inventarisaties zoals de HAZOP en LOPA. Vervolgens ondersteunt hij graag bij het specificeren, ontwerpen, berekenen, en het uiteindelijk in bedrijf nemen en onderhouden van installaties.

4 artikel(en)
  • Volg Arjan Kroon
Nieuw

Onze nieuwste artikelen

Fysieke en psychische gevolgen van arbeidsongevallen: volg masterclass op Veiligheidsdag in perspectief

Lees verder
08/03/2024

Waterstof en explosieveiligheid − dit moet je weten

Lees verder

Tijd voor actie! Waar de machinebouwer aan moet werken

Lees verder

Persoonlijk

Innovatief

Pragmatisch

Vakkundig